Na co si dát pozor při výběru SMS půjčky?

Současná ekonomická situace ve společnosti přináší řadu nepředvídatelných komplikací, které vyžadují občasné navýšení svého stanoveného rozpočtu za účelem vyřešení takových nečekaných překážek. Avšak ne všichni občané dokáží kdykoliv čelit finančním problémům bez přijetí pomoci, takže možnost získat peníze prostřednictvím půjčky se stává příležitostí jak se jednoduše a urychleně vypořádat s nedostatkem prostředků. Pokud se ocitnete v podobném stavu a nevíte si poradit, zůstává Vám vyhledat vhodný produkt.

Pokud se rozhodujete požádat o půjčku, pravděpodobně Vás budou zajímat dvě nejzákladnější kritéria, od kterých se téměř vždy odvíjí celková spokojenost žadatelů s poskytnutým produktem. Prvním je zatížení úrokovými sazbami a druhým, často pro zákazníky ještě důležitějším, je způsob jak si půjčku vyřídit a jak bude tento schvalovací proces probíhat.

Návštěva kontaktního místa nebo osobní jednání s pracovníkem poskytovatele dlouhodobě nepatří mezi využívané formy získávání peněžních prostředků. Vyřízení úvěru prostřednictvím internetu je stále nejoblíbenější, ale SMS půjčka si postupně získává stále větší popularitu mezi žadateli díky některým benefitem. Je však využití SMS způsobu opravdu tak výhodné jak to poskytovatelé této služby prezentují?

Což přináší SMS půjčky?

Finanční pomoc, kterou si dokážete vybavit skutečně jednoduchým způsobem, tedy zasláním jediné SMS zprávy s předepsaným textem, je novější alternativa úvěrových programů. Takové SMS půjčky mají úspěch hlavně u žadatelů, kteří mají akutní výpadek finančních zdrojů a potřebují se dostat k finanční pomoci co nejdříve bez natahování času. Postupně přibývají stále nové společnosti, které se na takový druh služeb specializují a zákazníkům nabízejí progresivní strategii s cílem půjčit skutečně každému bez jakéhokoliv omezení.

Půjčka přináší nulovou administrativní zátěž, získáte ji i bez potvrzení o pravidelném příjmu a zapomeňte na ručení nebo předkládání účelovosti. Rozmezí možné výpůjční částky bývá obvykle od několika stovek po pár desítek tisíc korun a lhůta splatnosti nepřesahuje 60 nebo 90 dní. Některé společnosti mají v portfoliu některé doplňkové služby jako prodloužení doby splatnosti, SMS upozornění nebo připojištění, ale tyto ” výhody ” jsou zpoplatněny často pořádně předraženými tarify.

Ani úrokové sazby nejsou doménou SMS produktů, spíše naopak. Nakolik se takové půjčky schvalují s dobou splatnosti několik dní, předán úrok se zdá přiměřený, ale nesmíme zapomínat, že roční procentní sazba nákladů a nominální úroková míra jsou údaje, které nejreálnější vyjadřují celkové zatížení klienta. Pokud bychom tedy měli stručně vystihnout SMS půjčku, musíme vyzvednout její rychlost a jednoduchost vybavení, ale chybí jí patřičná flexibilnost, která klientovi přináší individuální nastavení vypůjčené částky a doby splácení.

Pozor na rizika

SMS půjčky bývají obvykle nejdostupnější na trhu kvůli rychlosti a celkové nenáročnosti při samotném schvalování, avšak nejednou právě tento neomezený přístup nese mnohá rizika nejen pro poskytovatele, ale i pro žadatele. Společnosti, které půjčují na základě SMS zprávy, absolutně nenahlíží do úvěrových registrů, nevyžadují žádné dokumenty nebo potvrzení o příjmu a nezajímá je ani jistota. Samozřejmě, takto vysvětleny kritéria k získání zákazníkům nepochybně vyhovují a vytvářejí dojem vstřícnosti a diskrétnosti. Na druhé straně, takový “lhostejnějším” přístup poskytovatele je oceněn nadhodnocenými poplatky při prodlení splácení nebo jakémkoliv jiném porušení smluvních podmínek, někdy se jedná řádově až o pár stovek procent.

Pokud uznáváte diskrétní způsob půjčování a odmítáte setkání s poradcem společnosti, asi přehlédnete některé nevýhody a zvolíte si SMS půjčku jako vhodnou možnost pro vyřešení nepříznivých okolností i navzdory vyšším poplatkem. Co se týče osobního kontaktu, je diskutabilní, zda by konkrétní společnost umožnila takové obchodní setkání. Pokud si to spojíme s informací, že někteří poskytovatelé SMS půjček nepatří mezi banky ani nebankovky, nepůsobí to úplně nejserióznější. Nicméně je třeba zas říci, že jsou zde firmy, které disponují hlavně pozitivními referencemi a jejich dosavadní úspěšní žadatelé si SMS půjčku skutečně nevědí vynachválit.

Výhody SMS půjčky
  1. dostupnostpožádat o SMS půjčku mohou opravdu všichni bez jakéhokoliv rozdílu nebo omezení. Pokud jste momentálně dlouhodobě nebo krátkodobě nezaměstnaní, vůbec to nebude překážkou ke schválení, protože nepotřebujete dokladovat oficiální příjem. Nemusíte ničím ručit a prohřešky při splácení v minulosti také nezabrání přijetí finančních prostředků.
  2. jednoduchost – celý postup zvládnete celkem snadno, žádost se odesílá na schválení prostřednictvím SMS zprávy, do které je třeba napsat společností předepsaný text a připojením svých kontaktních údajů máte žádost připravenou. Pak text odešlete na uvedené číslo ao několik minut obdržíte zpětnou zprávu s vyrozuměním o schválení půjčky.
  3. rychlost – trvání od odeslání žádosti po příchod financí na Váš účet je srovnatelné s on – line půjčkami. Peníze se odesílají ihned a za několik hodin je můžete začít čerpat.
  4. bez osobního kontaktu – tato možnost se nemusí vždy vyplatit, ale převážné většině zákazníků se zamlouvá a dokonce ji vyhledávají ne kvůli rychlému jednání, ale kvůli zachování jakési pomyslné anonymity. Každopádně dokáže urychlit všechny úkony spojené se schvalováním a společnosti zvyšuje renomé, protože zákazníci tuto diskrétnost oceňují.
  5. nulová administrativa – zatím se při žádné SMS půjčce na slovenském trhu nevyžadují administrativní náležitosti, dokonce ani potvrzení o příjmu. Při celém průběhu jednání by byly byrokratické úkony na obtíž a při nízkých částkách a krátké době splatnosti i zbytečné.
Tip na článek:  Malá SMS půjčka
Nevýhody SMS půjčky
  1. vysoké poplatky a úroky – poplatky za vyřízení, za prodloužení nebo za jiné doplňkové služby jsou opravdu pořádně nadhodnocené. Úrokové sazby nejsou také výjimkou a stávají se pro tento způsob půjčování obrovským mínusem, který může mnoha žadatelů hned odradit. Výše poplatků a úroků je pravděpodobně kompenzací za rizikové půjčování.
  2. nepřiměřené sankce – penále za prodlení, za prodloužení splácení bez upozornění nebo jakékoli porušení dohodnutých podmínek zaznačených ve smlouvě je pokutováno vysokými sankcemi. Je to další z velkých nevýhod, která nutí žadatelů přemýšlet nad jinou společností, která bude vycházet více vstříc pro případ finančních komplikací.
  3. pochybné společnosti – ne všichni poskytovatelé SMS půjček jsou zcela spolehlivými institucemi, takže doporučujeme Vám nejprve si udělat svépomocný průzkum ještě před samotným výběrem konkrétní společnosti. Zkuste si zjistit na internetu nějaké reference, ptejte se známých, kteří mají zkušenosti s půjčkami a pozorně čtěte navrženou smlouvu.

Takto se dokážete vyhnout problémům a půjčíte si od společnosti oprávněné půjčovat.

Říci, že taková půjčka je nejideálnějším způsobem získání financí by bylo scestné, SMS půjčka protože každý typ úvěrového produktu nese také různé mínusy a ani SMS půjčka nepatří mezi výjimky. Rizika spojená s celkovými náklady, které při některých poskytovatelů SMS služeb pořádně přeplatíte, nejsou v porovnání s online půjčkami do 24 hodin vůbec zanedbatelné. V konečném důsledku je důležité, zda upřednostníte lehkost zpracování žádosti před dalšími skvělými výhodami, které Vám nabízíme při požádáni o půjčku na naší webové stránce http://www.onlinepujcky.org/rychla-sms-pujcka-na-ucet/, kde si můžete vybavit peníze okamžitě.

Zda Vám kritéria a podmínky SMS půjčky vyhovují si už musíte zhodnotit sami, my Vám přinášíme jako skvělou alternativu okamžitou online půjčku do 24 hodin pro každého, jejíž parametry jsou jasné a vždy si je dokážete upravit přesně podle svých požadavků. Za naší půjčkou stojí množství schválených žádostí a bohaté zkušeností, díky čemuž se stala úspěšným produktem s přehlednými podmínkami od maximálně seriózního poskytovatele.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *